הנוסחה הבדוקה להרזיה וחיטוב הגוף

שתף את הפוסט

כל הזמן מתרחשת שריפת פחמימות ושומנים בגופנו, אולם בזמן פעילות גופנית מואצת שריפת הקלוריות .

בחצי השעה הראשונה של הפעילות הגופנית אמנם נשרף שומן, אך ברמות נמוכות. ככל שמתארכת הפעילות הגופנית, עולה שריפת השומן לעומת שריפת הפחמימות .

כאשר אנחנו מדברים על הרזיה, חשוב לבדוק כמה ק״ג שומן ירדנו ולא כמה ק״ג משקל גוף, משום שירידה במשקל הגוף בלבד לעולם לא תעניק לכם גוף חטוב .

על מנת לקבל גוף חטוב, יש צורך בשריפת שומנים מוגברת, שתוצאתה היא אחוזי שומן נמוכים בגוף, בשילוב אימוני כוח שגורמים לעלייה במסת השריר. בעזרת שני תהליכים אלו אפשר לקבל גוף חטוב ולמנוע מראה רופס .

שריפת שומנים אצל נשים

גם נשים יכולות להשיג מראה גוף חטוב. נשים פוחדות בדרך כלל להרים משקלים כבדים בטענה שהרמת משקולות תנפח להן את השרירים. לטענה זו אין כל בסיס, שכן הורמוני המין אצל אישה הם אסטרוגן, פרוגסטרון וכמויות קטנות של הורמון המין הגברי – טסטוסטרון. אישה אינה יכולה לנפח שרירים עקב חוסר בהורמון המין הגברי טסטוסטרון לעומת הכמויות שנמצאות אצל גבר. להורמון זה יש תפקיד אנאבולי חשוב במסת השריר .

באופן כללי, הן אצל גברים והן אצל נשים, כדי לשרוף שומנים חשוב לזרז את קצב חילוף החומרים בגוף. פעילות גופנית מזרזת את קצב חילוף החומרים גם במהלכה וגם זמן רב אחריה.
כאשר הגוף מנסה להתאושש, עליו לשרוף הרבה קלוריות ,והמקור של הקלוריות הוא השומנים שהם ספק האנרגיה העיקרי של הגוף בזמן מנוחה.
לכן לא די לספור רק את הקלוריות ששרפתם בזמן הפעילות הגופנית, אלא צריך לחשב גם את הקלוריות שנשרפות אחריה.